Lenteweekend: Als de lente komt teken ik jou, Amsterdam

Afdeling: ,

Meer informatie over de optie: 2 lessen vanaf ZO & MA  20-04-2025

Cursuscode: W3424V
Docent: Ina Brekelmans
Aantal lessen: 2
Lesdag: zo & ma
Tijd:10:00 - 16:00
Prijs: € 200,00 incl. BTW
Periode: 20-04-2025 t/m 21-04-2025

Kijk met ’tekenaarsogen’ naar jouw stad tijdens een weekend lang buiten tekenen.

Hoe valt het licht op de bomen langs de grachten? Hoe maak ik een tekening ruimtelijk met voor-, midden- en achterplan? Hoe leer ik de verhoudingen op papier te krijgen en hoe zit het met perspectief?

Je zult zien dat jouw medecursisten allemaal andere plekken zien en andere keuzes maken.

Op zondag spreken we af aan de Mauritskade 24 en gaan we tekenen in Oost. Op maandag spreken we af in het centrum. Bij slecht weer zijn er genoeg locaties waar we van binnen naar buiten kunnen tekenen. Denk bijvoorbeeld aan het dak van NEMO.

Je krijgt tips over materialen die geschikt zijn om op locatie te tekenen, ook voor gemengde technieken.
De lessen hebben een kop en een staart: altijd een inleiding, tussenbespreking en nabespreking.
Ter inspiratie kijken we naar kunstenaars die ter plekke werken: oude en nieuwe meesters als Rembrandt, Breitner en hedendaagse kunstenaars als Willem den Ouden en Astrid Kemper.

Is het lenteweekend: Als de lente komt teken ik jou, Amsterdam wat voor jou?

Deze cursus is geschikt voor de beginnende tekenaar als eerste kennismaking met het tekenen op locatie, maar ook voor de ervaren cursist die zich hierin verder wil ontwikkelen.

Wat heb je nodig voor het lenteweekend: Als de lente komt teken ik jou, Amsterdam?

Je krijgt van te voren een materiaallijstje. Zorg in ieder geval voor een lichtgewicht krukje.

Inclusief: schetsboek en lunch.
Exclusief:
koffie/thee.

Misschien ook interessant